بایومدکمپ آنلاین؛ آموزش نماینده علمی فروش

بایومدکمپ آنلاین

درباره رویداد

بایومدکمپ رویدادی است که با همت  مرکز نوآوری اکسیژن و با محوریت اشتغال‌زایی جوانان متخصص در حوزه زیست فناوری از دی‌ماه ۹۸ کلید خورده است. رویکرد اصلی برپایی این دوره تخصصی حل مشکل جذب نیروی انسانی متخصص در بازار حرفه‌ای است. این معضل در شرکت‌های داروسازی و سلامت بسیار مهم‌تر است چون فعالان این حوزه علاوه بر تخصص در پزشکی و زیست‌فناوری، به مهارت‌های نرم هم‌چون رفتار حرفه‌ای، مذاکره و فروش و کار تیمی هم نیاز دارند.

پرورش نیروی کار متخصص

بایومدکمپ یک رویداد حرفه‌ای در پرورش نیروی انسانی است. ظرفیت هر رویداد محدود است و ثبت‌نام کنندگان پس از مصاحبه و پایش اولیه وارد یک دوره آموزشی چند هفته‌ای و فشرده می‌شوند که بر اساس آن آموزش‌های نرم هم‌چون کارتیمی، حل تعارض، ارتباط موثر، تکنیک‌های ارائه و مذاکره را می‌آموزند. پس از آن مهارت‌های تخصصی جهت ورود به بازار کار سلامت را در قالب کارگاه‌ها، دوره‌های تئوری و بازدید‌های علمی می‌آموزند. در پایان هر شرکت‌کننده یک مصاحبه حرفه‌ای با یکی از مختصصان نیروی انسانی شرکت‌های بزرگ تجهیزات پزشکی برگزار می‌کند تا کارنامه نهایی هر فرد تنظیم شود. پله آخر بایومدکمپ ارائه کارنامه تخصصی شرکت‌کنندگان به شرکت‌های فعال تجهیزات پزشکی است تا بتوانند نیروی‌ کار خود را از میان آن‌ها انتخاب کنند.

گرنت ویژه بایومدکمپ

استخدام به عنوان یک نیروی کارآمد نماینده علمی فروش نیاز به مهارت‌های ویژه‌ای دارد. این مهارت‌ها در دو جنبه عمومی و تخصصی تقسیم‌ می‌شوند. مهارت‌های نرم شامل ارتباط موثر، زبان بدن، کارتیمی، حل تعارض و موارد شخصیتی می‌شود. مهارت‌های سخت بیشتر به جنبه‌های علمی دارو می‌پردازد. در این بخش شرکت‌کنندگان با الزامات فنی و تخصصی که برای استخدام در شرکت‌های دارویی است آشنا می‌شود.

آزمون پذیرش اولیه

هدف از برگزاری این آزمون شناخت ویژگی‌های شخصیتی متقاضیان علایق آن‌ها جهت انتخاب بهترین افراد برای ورود به رویداد بایومد کمپ است. مطالعات ما در زمینه نیازمندی‌های شرکت‌های داروسازی در حوزه منابع انسانی، نشان می‌دهد که برخی از گونه‌های شخصیتی بهتر از دیگران می‌توانند به عضویت در این شرکت‌ها در آیند. از همین رو نتایج تست هالند هر متقاضی در اختیار کارشناسان نیروی انسانی قرار می‌گیرد تا بهترین گزینه‌ها برای ورود به بایومد‌کمپ برگزیده ‌شوند.

آزمون شامل ۴۸ سوال است که به صورت آنلاین برگزارمی‌شود و پس از اتمام، نتیجه آن در اختیار شرکت‌کننده قرار می‌گیرد.