هفت تکنیک آدم‌های موفق برای موفقیت کاری

برنامه ریزی روزانه

واقعیت را نمی‌توانیم انکار کنیم! پول درآوردن، یکی از درگاه‌های موفقیت است و اگر از نظر اقتصادی رشد کنید و به موفقیت کاری برسید، می‌توانید بخشی از غرورتان را راضی نگه دارید. پول درآوردن همه چیز نیست! ما هم می‌دانیم! اما نمی‌توانیم انکار کنیم که نه تنها بر کیفیت زندگی‌تان تاثیر مثبتی می‌گذارد، بلکه رضایتتان را از خود و توانمندی‌هایتان هم بالا می‌برد. اگر می‌خواهید شما هم یکی از آدم‌هایی باشید که علاوه بر رشد فرهنگی، شغلی و اخلاقی، در زمینه مالی هم هر روز بیشتر رشد می‌کنند، باید راهی برای موفقیت کاری پیدا کنید و سبک زندگی‌تان را آنطور که در ادامه می‌گوییم تغییر دهید.

ساعت را یک ربع جلو بکشید

اگر تنها یک ربع روزتان را زودتر شروع کنید، خیلی چیزها عوض می‌شود. دیگر دوان دوان و با اضطراب از پله‌های شرکت بالا نمی‌روید، مجبور نمی‌شوید لقمه‌های درشت غذا را بخاطر صرفه‌جویی در وقت قورت دهید یا اینکه روزتان را بدون قدم گذاشتن در شاه‌راه یادگیری شب کنید. بله! باور کنید همین زمان کوتاه، می‌تواند ناجی برنامه ریزی روزانه شما باشد.

برای بردن بدوید، نه جا گذاشتن دیگران

خیلی فرقی نمی‌کند! وقتی شما برنده این بازی باشید، قطعا از آدم‌های دیگر جلو زده‌اید. اما تصویر ذهنی که شما را به سمت بردن روانه می‌کند، قطعا در این دو حالت متفاوت است. وقتی دلیل تلاش شما، تنها و تنها خودتان، آرزوهایتان و اهدافتان باشد، آرامشی که در این مسیر دارید و عزت نفسی که به خود هدیه می‌کنید، قطعا بیشتر از زمانی است که برای جا گذاشتن دیگران و تنها برای جلو زدن، و نه بردن به پیش می‌روید. شمایی که به ساختن یک تیم موفق فکر می‌کنید و به فکر رشد همکارانتان هستید، مسیر موفقیت کاری را برای خودتان هم هموارتر می‌کنید.

موفقیت‌های کوچک را نادیده نگیرید

قرار نیست فردا، مراسم معرفی شما به عنوان رئیس این سازمان برگزار شود. اما این به معنای رشد نکردنتان نیست. اگر برای تک تک موفقیت‌های کوچک قدر شناس باشید، تصویری که از خود در ذهن دارید، به مراتب بهتر و خوشایندتر می‌شود. ترمیم یک ارتباط کاری زخم خورده، یاد گرفتن یک راه کوتاه‌تر برای انجام کارها و دیگر مواردی که پیش از این از نظرتان کوچک و بی‌اهمیت بودند، می‌تواند به دلایل بزرگی برای شاد و موفق ارزیابی کردن خود تبدیل شوند.

موفقیت کاری

دم شیر باشید

محیط‌های بزرگ، از شما آدم بزرگی می‌سازند. اگر همیشه به دنبال سر موش بودن بوده‌اید و می‌خواستید در یک محیط کوچک، بی‌رقیب و یکه‌تاز باشید، بعید است که فردایتان از امروز ثمربخش‌تر باشد. اما وقتی به میدان بزرگی پا می‌گذارید، با رقیب‌های توانمندی می‌جنگید و از کاربلدهای قدری درس می‌گیرید، پله‌های ترقی را چندتا یکی بالا می‌روید.

شفاف باشید

نگذارید سوء‌تفاهم‌های قابل پیشگیری، بر روابط کاری و اقتصادی و موفقیت کاری شما خدشه وارد کنند. اگر نمی‌خواهید ضامن وام همکارتان باشید، صادقانه موضوع را با او در میان بگذارید. اگر فکر می‌کنید اجرتی که می‌گیرید، در قابل کاری که انجام می‌دهید کم است، به جای تهدید کردن به استعفا، موضوع را شفاف و با آرامش با رئیستان در میان بگذارید. آرام، با واژگان مناسب و دلایل منطقی طرح کردن موضوعات، می‌تواند به کاهش سوء تفاهم‌هایی که شما را از موفقیت دور کرده‌اند کمک کند.

دلیلی برای هشت ساعت شادی پیدا کنید

روابط خوشایند کاری، نهار خوردن با همکارهایی که دوستشان دارید، گذاشتن خوراکی‌های محبوب در کشور میزتان و حتی اضافه کردن چند وسیله دکوری کوچک به میزی که پشت آن می‌نشینید، می‌تواند تعلقتان به فضای شغلی را بیشتر کند. همه این موارد خوشایند می‌توانند به موفقیت کاری شما کمک کنند. وقتی با یک نگاه، به یک تصویر خوشایند چشم می‌دوزید یا از جعبه خوش رنگ و رویتان، قند چای را برمی‌دارید، ناخودآگاه درگیر احساس خوشایند‌تری می‌شوید. احساسی که شاید با شدت به قلب شما نکوبد، اما مطمئنا مدت‌ها در آن ماندگار می‌ماند و آرامش و رضایت‌تان از شرایط را بیشتر می‌کند.

برای موفقیت کاری بیشتر باید سرپا بمانید

اگر وضعیت جسمتان را رو به راه نگه دارید، بیشتر پول در خواهید آورد. باور کنید آدم‌های موفق، تنها و تنها کار نمی‌کنند. آنها می‌دانند که اگر با ورزش کردن میانه‌ای نداشته باشند، عضلات کمرشان ضعیف و ناتوان می‌شود. می‌دانند که تغذیه ناسالم، خیلی زود آنها را از پا در می‌آورد و می‌دانند گذشتن از کنار اضطراب یا افسردگی‌های خفیف و گذرا، در دراز مدت چطور توان روانی و جسمی‌شان را کاهش می‌دهد. اگر شما هم می‌خواهید یکی از آدم‌های پول‌ساز باشید، به جای تنها وقف کار شدن، باید سر و سامانی به سبک زندگی‌تان بدهید و چند قدم به سلامتی نزدیک‌تر شوید.

برچسب ها :