استارتاپ های موفق چطور از خلاقیت پول در می‌آورند؟

استارتاپ های موفق

سیلیکون‌ولی، یا دره سیلیکون؛ جایی است که استارتاپ های موفق در آن متولد می‌شوند. سال‌ها پیش در آمریکا سیلیکون‌ولی بر سر زبان‌ها افتاد. هر سرمایه‌گذاری که می‌خواست بخشی از سرمایه خود را صرف کسب‌وکارهای آنلاین و اینترنتی کند، سر از سیلیکون‌ولی در می‌آورد. اما حالا استارتاپ‌ها در هر جایی متولد می‌شوند. نکته مهم‌تر این است که نوآوری دیگر محدود به سیلیکون‌ولی نیست. استارتاپ های خلاق بسیاری وجود دارند که نوآوری‌های آن‌ها زبان‌زد خاص و عام شده ولی متعلق به آمریکا و سیلیکون‌ولی نیستند. اگر شما هم می‌خواهید به کسب و کار گرد و خاک گرفته‌تان جان دهید، ادامه این مطلب را بخوانید. ما چند پیشنهاد متفاوت را برای تزریق خلاقیت به این حرفه با شما درمیان می‌گذاریم.

مثل استارتاپ های موفق با نیازهای روز پیش بروید

دایاگنوستیکس۱۹۳۸ چه کرد؟ این روزها که کرونا به هر جایی سرک کشیده، بهتر می‌توان به اهمیت این استارتاپ سوئدی پی برد. دایاگنوستیکس۱۹۳۸، یک استارتاپ کاملا خلاقانه است که در زمینه پزشکی نوآوری مهمی داشته و می‌تواند به بیماران کمک کند علائم بیماری خود را راحت‌تر تشخیص دهند. این شرکت در حقیقت پلتفرمی را ایجاد کرده که کاربران می‌توانند به کمک آن بیماری خود را با توجه به علائم آن تشخیص دهند.

شما چه می‌توانید بکنید؟ وقت تنگ است! مشتریان شما دوست دارند در کوتاه‌ترین زمان و با دخالت کمترین افراد به نتیجه برسند. شما در حوزه کسب و کارتان چطور می‌توانید این مسیر را کوتاه کنید؟

به زندگی خریداران وارد شوید

آرگو اسمارت چه کرد؟ همان‌طور که گفتیم همه استارتاپ‌ها در سیلیکون‌ولی متولد نشده‌اند. آرگو اسمارت شرکتی برزیلی است که در حوزه کشاورزی فعالیت می‌کند. این استارتاپ به کمک سنسورهایی که دارد وضعیت گیاهان مختلف را حین رشد، رصد می‌کند. در واقع این استارتاپ به کشاورزان کمک می‌کند به صورت آنلاین شرایط محصولات کشاورزی خود را بررسی کنند و به این ترتیب مدیریت بهتری برای محصولات خود داشته باشند.

شما چه می‌توانید بکنید؟ شاید وقت آن رسیده که به شیوه استارتاپ های موفق از کارخانه و فروشگاه‌تان خارج شوید و به خانه یا کسب و کار مشتری‌ّها پا بگذارید. شما برای ارائه خدمات از راه دور فکری کرده‌اید؟ همیشه نمی‌توان با سیستم‌های پیچیده این نوع از خدمات را ارائه کرد! اما لااقل می‌توانید با تقویت سیستم‌های امور مشتریان به مشتری‌هایتان این اطمینان را بدهید که همیشه می‌توانند روی نظارت و کمک شما حساب کنند. گذشته از بازاریابی دیجیتال برای افزایش فروش و جلب اعتماد مشتریانتان کمک بگیرید.

به تکنولوژی‌های نوین سلام کنید

اپلاید برین ریسرچ چه کرد؟ این روزها هوش مصنوعی در بسیاری از کسب‌وکارها مورد استفاده قرار می‌گیرد. در واقع به کمک هوش مصنوعی، انواع مختلفی از دستگاه‌ها و ربات‌ها ساخته می‌شوند که در حوزه‌های مختلفی کاربرد دارند. اما کاربرد هوش مصنوعی کار ساده‌ای نیست و به مقدماتی نیاز دارد. در کانادا استارتاپی ایجاد شده به نام اپلاید برین ریسرچ. این استارتاپ در زمینه هوش مصنوعی تخصص دارد و به شرکت‌ها و کسب‌وکارهای مختلف کمک می‌کند به دستگاه‌های مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند. یعنی این شرکت به کمک هوش مصنوعی ابزار و ربات‌های لازم را اختراع می‌کند. به این ترتیب برای استفاده از دستگاه‌های هوشمند امروزی دیگر نیازی به ماشین‌های سنتی و یادگیری الگوریتم‌های آن نیست، می‌توان کار پیچیده خود را به این استارتاپ خلاق سپرد.

شما چه می‌توانید بکنید؟ تکنولوژی دیگر مرزی نمی‌شناسد. اگر به ابزارهای کهنه خو گرفته‌اید و نمی‌توانید از شیوه‌های سنتی دل بکنید، باید با موفقیت خداحافظی کنید. در دنیای امروز بیشتر از هر زمانی باید قدردان رشد تکنولوژی‌ها باشید و با کمکشان نه تنها کار را آسان کرده و هزینه‌ها را کم کنید، بلکه اعتماد مشتریانی که به روز بودن را ارزش تلقی می‌کنند را هم جلب کنید.

از نرم‌افزارهای تازه کمک بگیرید

بنوولنت چه کرد؟ همان‌طور که گفتیم این روزها بسیاری از افراد از هوش مصنوعی برای بهبود عملکرد خود به‌ویژه در کسب‌وکارها بهره می‌گیرند. اما همیشه نیاز به یک دستگاه یا ربات فیزیکی نیست. بسیاری از شرکت‌ها کار خود را به کمک نرم‌افزارهای هوشمند انجام می‌دهند. شرکت بنوولنت یکی از همان استارتاپ‌هایی است که عمده تمرکز خود را روی ساخت و تولید نرم‌افزارهای مدرن به کمک هوش مصنوعی گذاشته‌است. این شرکت بریتانیایی اطلاعات لازم را از مشتری می‌گیرد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، نرم‌افزار مورد نظر را ایجاد می‌کند.

شما چه می‌توانید بکنید؟ کوتاه کردن زمان و آسان کردن دسترسی کلید موفقیت بسیاری از کسب و کارهاست. شما برای افزایش سرعت و بهره‌وری کسب و کارتان تا چه اندازه از تکنولوژی‌های روز کمک می‌گیرید؟

استارتاپ های موفق

اینترنت اشیا را فراموش نکنید

بست‌مایل چه کرد؟ سوئیس یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان است. در این کشور از خودروها و لوازم حمل‌ونقلی استفاده می‌شود راننده ندارند و به صورت مستقل و به کمک اینترنت اشیا جابه‌جا می‌شوند. اما در این کشور استارتاپی خلاقانه روی کار آمده به اسم بست‌مایل که به بهبود عملکرد این خودروها کمک می‌کند. در این کشور اتوبوس‌هایی وجود دارند که بدون حضور راننده کار می‌کنند. بست‌مایل به شرکت‌های دارنده این اتوبوس‌ها کمک می‌کند بهتر و دقیق‌تر این خودروهای خود را مدیریت کنند.

شما چه می‌توانید بکنید؟ می‌دانیم که به دلیل چالش‌های اقتصادی و مشکلات ناشی از تحریم‌ها یا نابرابری‌های جهانی، ممکن است به بسیاری از ابزارها دسترسی نداشته باشید، اما اینترنت اشیا این روزها در دنیای کسب و کارها غوغا به پا کرده است. بسیاری از استارتاپ های موفق این تکنولوژی‌ها را جدی گرفته‌اند و از آنها برای بهبود کسب و کارشان استفاده کرده‌اند.

به واسطه‌گری فکر کنید

بیت‌پسا چه کرد؟ حتما نام بیت‌کوین به گوشتان خورده، ارزی مجازی که این روزها بازارش حسابی داغ شده و در بسیاری از کشورهای پیشرفته به راحتی آن را معامله می‌کنند. اما اگر کسی در کشورهای در حال توسعه به دنبال خرید و فروش این ارز مجازی باشد چطور باید اقدام کند؟ در آفریقا استارتاپی راه‌اندازی شده که به مردم کمک می‌کند در صورت تمایل بیت‌کوین خریداری کنند و یا بفروشند. در واقع این استارتاپ فضایی را برای معامله بیت‌کوین برای مردمی در شرایط عادی، فراهم می‌کند. مقر این استارتاپ هم در کشور کنیا قرار دارد.

شما چه می‌توانید بکنید؟ همیشه قرار نیست کالای مشخصی را به دست افراد معینی برسانید. در دنیای امروز افراد در حوزه‌های مختلف به واسطه‌هایی نیاز دارند که کارهایشان را آسانتر کند و برای وارد شدن به جمع استارتاپ های موفق می‌توانید به این ایده‌ها هم فکر کنید.

به شیوه استارتاپ های موفق نیازهای مشتری را جدی بگیرید

دیلر چه کرد؟ اگر نگاهی به فیلم‌ها و سریال‌های امروزی بیندازید حتما چشمتان به تصاویر هوایی جذاب می‌خورد. تصاویری که عمدتا با نام هلی‌شات می‌شناسیم. اما همه امکانات لازم برای دست یافتن به تصاویر هوایی را ندارند. در فرانسه استارتاپی راه‌اندازی شده به نام دیلر که عمده تمرکز خود را روی پهپادهای کوچک گذاشته و به افراد اجازه می‌دهد در صورت نیاز از هر جایی به تصاویر هوایی زیبا و جذاب دست پیدا کنند. آن‌ها هم می‌توانند تصاویر هوایی موجود را ببینند و خریداری کنند و هم می‌توانند تصاویری جدید سفارش دهند. این استارتاپ خلاقانه در قالب سایت و به صورت حضوری خدمات خود را ارائه می‌دهد.

شما چه می‌توانید بکنید؟ بسیاری از افراد نه برای خرید یک محصول مشخص، که برای خرید یک محصول اختصاصی پول خرج می‌کنند. آنها دوست دارند کسب و کارها با خواسته دقیق و منحصر به فرد خودشان محصول را آماده کنند و دیلر و بسیاری دیگر از استارتاپ های موفق هم با توجه به همین نیاز فعالیتش را شروع کرد.

برچسب ها :